Jelenia Góra BramyDrzwi.pl

Rampy przeładunkowe

Zaawansowane rozwiązania wdrażane w magazynach dążą do zoptymalizowania przestrzeni i technik pracy, co znacznie ułatwia proces załadunku i rozładunku. W tym celu wykorzystywane są domki i rampy przeładunkowe. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy profesjonalne realizacje, kompleksowe doradztwo merytoryczne i projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb.
 

Domki przeładunkowe

 

Czym są domki przeładunkowe? To kompletne konstrukcje mocowane do elewacji danego budynku. Są wyposażone w podesty z rampą i uszczelnione wejście – tworzą zatem swego rodzaju śluzę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a przestrzenią magazynu. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku wrażliwych ładunków, które wymagają kontrolowanych warunków przechowywania – na przykład chłodni.
 

Ustawiając domek przeładunkowy przed posadzką magazynową, można znacznie powiększyć przestrzeń obiektu bez dokonywania przebudowy. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, dlatego nie wymaga pozwoleń budowlanych ani spełnienia skomplikowanych wymogów formalnych czy wizyt w urzędach. Jakie jeszcze są zalety tych produktów? Z pewnością warto wspomnieć o:

  • możliwości łatwego i sprawnego przemieszczania ramp i domków, a co za tym idzie – ustawiania ich w wybranym miejscu,
  • zwiększeniu potencjału energooszczędnego budynku – domki przeładunkowe tworzą dodatkową barierę pomiędzy obiektem a pomostem, co sprzyja podniesieniu parametrów izolacji termicznej,
  • sposobności wyboru modeli z obniżonym stopniem, co pozwala otworzyć drzwi pojazdu dostawczego po zadokowaniu i zapewnić perfekcyjne warunki cieplne. To także sposób, aby zapobiec potencjalnym kradzieżom,
  • wygodnym połączeniu kilku domków w systemie modułowym.

Wygodna i bezpieczna praca w magazynie

 

Rozładowywanie samochodów dostarczających towar lub przenoszenie ładunków z jednego pojazdu do drugiego to męczące zajęcie. Dlatego warto zadbać o rampy przeładunkowe, które tworzą platformę na jednym poziomie. Ułatwia to realizację obowiązków, które, dzięki przemyślanym rozwiązaniom, stają się przyjemniejsze i przebiegają sprawniej. Omawiane rozwiązania są niezbędne w każdym magazynie – okazują się newralgicznym elementem logistyki transportu. Podnoszą bezpieczeństwo pracy, usprawniają ją i obniżają jej koszty.
 

Wybierając rampę do przeładunku, warto zwrócić uwagę na opcję jej regulacji. Zaawansowane technologie umożliwiają zarówno ustawienie płaskie, jak i osiągnięcie równi pochyłej, zjazdu i wjazdu. Ważna jest również łatwość obsługi, aby mogli Państwo na bieżąco sterować platformą oraz kontrolować jej konfigurację.
 

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez naszą firmę rampami i domkami przeładunkowymi. Stanowią one świetną propozycję dla właścicieli obiektów magazynowych i pracowników odpowiedzialnych za spedycję. Zapewniamy możliwość dostosowania parametrów zamawianych konstrukcji do indywidualnych wymogów. Dzięki temu są one kompleksową odpowiedzią na Państwa potrzeby.


Zobacz jak do nas dojechać

Wicentego Pola 8

58-500 Jelenia Góra

Polska

Wskazówki dojazdu

design by : LEMONPIXEL.pl